חיפוש עובדים בחופש הגדול

חיפוש עובדים בחופש הגדול מתאפיין בדרך כלל בגיוס של צעירים. צוות מיסטר ג'ובס סוקר עבורכם איך כדאי לעשות את זה חכם ומה המאפיינים של גיוס עובדים כזה.

חיפוש עובדים בחופש הגדול

החוק בישראל מאפשר לבני נוער להוציא רישיון עבודה מגיל צעיר יחסית. כתוצאה מכך, מעסיקים רבים בוחרים לפנות אל מועמדים צעירים ולהציע להם מקומות עבודה אטרקטיביים. מקומות העבודה רלוונטיים עבור אותם בני נוער צעירים לכל אורך השנה, אך יש עלייה משמעותית בביקוש לקראת תקופת החופש הגדול. בנוסף, כדאי גם למעסיקים עצמם להביא בחשבון את המאפיינים המיוחדים של חיפוש עובדים בחופש הגדול לעומת בשאר חודשי השנה וכך לייעל את התהליך.

הסיבה העיקרית לביקוש גבוה יותר לעובדים בחופש הגדול מאשר בתקופות אחרות קשורה לעסק עצמו, ולאו דווקא לעובדה שבני הנוער לא נמצאים בבתי הספר. במילים אחרות, מעסיקים מגדילים את היקף הגיוס של העובדים בחופש הגדול משום שהם זקוקים לכך. בחופש הגדול יש משפחות שלמות שיוצאות יחד לטיול, ילדים ובני נוער שמסתובבים במרכזי הקניות וגם קבוצות מאורגנות של טיולי קייטנות, תיירים וכן הלאה.

כתוצאה מהאמור לעיל, בעלי עסקים שרוצים להיערך לעלייה בפעילות לאורך חודשי החופש הגדול גם יצטרכו מטבע הדברים לגייס עובדים. מצד שני, בעלי עסקים מנוסים יודעים שהעלייה בהיקף הפעילות של החופש הגדול היא יחסית זמנית. הפתרון שאותם בעלי עסקים מוצאים הוא להתחיל בתהליך של חיפוש עובדים כמה חודשים לפני תחילת החופש הגדול – כמו גם להתמקד בבני נוער.

היתרונות של חיפוש עובדים ובני נוער

גיוס  של בני נוער מבטיח יתרונות רבים עבור המעסיק הפוטנציאלי. ראשית, השכר לשעה של בני נוער נמוך משמעותית מזה של עובדים מבוגרים יותר. כאשר התגמול לשעה מצטבר לשכר חודשי, המשמעות היא שהמעסיק יכול לחסוך מאות ואלפי שקלים בחודש. יתרה על כך, השכר החודשי הנמוך מחזיר את ההשקעה של המעסיק בכל הנוגע לזכויות סוציאליות עבור בני נוער ועובדים מן השורה.

שנית, חיפוש עובדים בחופש הגדול מגדיל את הסיכוי למצוא מועמדים בעלי מוטיבציה גבוהה. בני הנוער עצמם מאוד רוצים לעבוד בחופש הגדול וחלקם רואים בכך הזדמנות פז להשיג עצמאות כלכלית. כאשר בני הנוער מוציאים כחוק את רישיון העבודה ומציעים את המועמדות שלהם למעסיקים הפוטנציאליים, הם למעשה מגדילים את כושר ההשתכרות.

כל מה שצריך לדעת על חיפוש עובדים צעירים

בטווח הארוך, בני נוער שמתחילים לעבוד במקום מסוים במהלך החופש הגדול יכולים גם להמשיך לעבוד בו בתקופת הלימודים או בצבא. זה קורה לעיתים קרובות עם גיוס עובדים לתחומי מכירות, שירות לקוחות, הסעדה ואירוח וניתן לראותו זאת במקומות עבודה שונים בכל רחבי הארץ. גם מהבחינה הזו, האפשרות להתחיל בתהליך חיפוש עובדים במהלך החופש הגדול מייצגת את האינטרס המשותף של המועמדים והמעסיקים כאחד.

התנאי היחיד לניצול היתרונות של גיוס צעירים לתקופת החופש הגדול הוא להגיע אליהם בפלטפורמות המתאימות. היות וסביר להניח שאף מעסיק לא יקבל קורות חיים אם הוא יפרסם מודעות דרושים בעיתונות הכתובה בלבד, מה שכדאי לעשות הוא להשתמש במאגרי דרושים וברשתות החברתיות.

שימוש נרחב באינטרנט מסייע לתהליך של גיוס עובדים כל השנה בכלל ובתקופת החופש הגדול בפרט. בזכות האינטרנט המעסיק יכול לגייס עובדים צעירים במהירות, בזול וביעילות ולפנות אליהם בצורה מודרנית שתהיה נוחה ואפקטיבית גם עבורם.

פופולארי

מחפשי עבודה לומדים מתהליך גיוס העובדים
חיפוש עבודה

על גיוס עובדים – מה אפשר ללמוד מהאופן שבו מתבצע גיוס העובדים?

כמו כל ענפי המשק, גם ענף גיוס עובדים משתנה ודינמי מאוד. לכן חשוב, גם כמחפש עבודה לעקוב אחרי השינויים והתנודות בענף.
ככל שמחפש העבודה מכיר יותר את התמורות בתחום הגיוס, כך יותר קל לו להוביל על מתחריו לתפקיד המבוקש.

כניסה למאמר
חיפוש עובדים בסקטור הציבורי
גיוס עובדים

חיפוש עובדים לסקטור הציבורי

רבים רוצים לעבוד במגזר הציבורי בגלל התנאים. בין היתר, עבודות בסקטור הזה מתאפיינות בשעות נוחות, חופשות, זכויות סוציאליות מחמירות שנשמרות במלואן ובמקרים מסוימים גם קביעות לפני יציאה ופרישה לפנסיה. עם זאת, המעסיקים שאחראיים על חיפוש עובדים לסקטור הציבורי לא תמיד נהנים מהביקוש הזה.

כניסה למאמר
דילוג לתוכן