דרושים חיילים משוחררים – גיוס עובדים לאחר צבא

דרושים עובדים לעסק והחלטתם לעשות גיוס עובדים שהשתחררו מהצבא הרגע? מוזמנים לקרוא איך הכי חכם לגייס חיילים משוחררים.

גיוס עובדים חיילים משוחררים

גיוס עובדים מיד אחרי השחרור – יתרונות

חיילים משוחררים יוצאים לשוק העבודה עם מוטיבציה גבוהה. עם זאת, הרבה מעסיקים שבהליך גיוס עובדים לא מזהים את הפוטנציאל של גיוס עובדים שרק הרגע השתחררו מהצבא ולכן יש כאלה שמלכתחילה מוותרים עליהם. זו עלולה להיות טעות גדולה מאוד של מעסיקים כי לחיילים משוחררים יש יתרונות שאי אפשר למצוא אצל דורשי עבודה מנוסים יותר.

קודם כל, חשוב בכל זאת להכיר בחיסרון של חיילים משוחררים ובעובדה שבדרך כלל אין להם את הרקע המקצועי המתאים על מנת להשתלב בתפקידי מפתח. חיילים משוחררים שמסיימים שירות צבאי מלא מגיעים אל שוק העבודה כאשר הם חסרי ניסיון, לא בקיאים במה שקורה במשק ולרוב גם בלי הכשרה מקצועית מתאימה. למעט מקרים שבהם חיילים שמשוחררים משירות קרבי למשל מצטרפים לעבודה בחברות אבטחה, בכל יתר הנסיבות המעסיק עצמו יצטרך להשקיע זמן וכסף בהכשרה שלהם.

איך מתגברים על חוסר הניסיון?

הנקודה היא שחוסר הניסיון של רוב החיילים המשוחררים בטל בשישים לעומת היתרונות שהם מביאים איתם. ראשית, תהליך חיפוש עובדים מסודר שמתמקד בחיילים משוחררים מאפשר למעסיק לבחור מבין מגוון רחב מאוד של מועמדים. כמעט מדי יום משתחררים אלפי חיילים לשוק החופשי ורובם מחפשים עבודה. היות והחיילים עצמם מכירים בחוסר הניסיון, הם מסכימים לעבוד בסוגים שונים של משרות פנויות וכך המעסיק יכול לגייס אותם במהירות וביעילות.

מעבר לכך, חיילים משוחררים הם כאמור בעלי מוטיבציה שקשה עד בלתי אפשרי למצוא אצל גברים ונשים בגילאים מאוחרים יותר. מעסיק שמתחיל תהליך של חיפוש עובדים ומתמקד בקהל יעד צעיר יכול להיות בטוח שהוא יקבל מועמדים שמוכנים להשקיע זמן ומשאבים. בנוסף, חיילים משוחררים שעדיין לא החלו ללמוד יכולים להשקיע את רוב היום שלהם בעבודה וכך להגביר את התפוקה.

במילים אחרות, לחיילים משוחררים אחרי הצבא יש דרכים להתגבר על חוסר הניסיון. כאשר דרכים אלו גם עולים בקנה אחד עם הדרישות של המעסיק, התוצאה תהיה תהליך יעיל ומוצלח יותר של גיוס עובדים.

 אחריות המעסיק בעת חיפוש עובדים צעירים

המצב במשק הוא שישנם תחומים שבהם הביקוש לעובדים שהם חיילים משוחררים אחרי צבא גבוה משמעותית בהשוואה לתחומים אחרים. הדוגמאות הכי טובות לכך הן גיוס עובדים לענפי המזון והמשקאות, ההסעדה והאירוח וגם למעסיקים שמציעים לחיילים המשוחררים עבודה מועדפת. יחד עם זאת, למעסיק עצמו יש מידה מסוימת של אחריות בבואו לגייס חיילים משוחררים ועליו להביא אותה בחשבון.

כך למשל זו האחריות של המעסיק לפנות לקהל יעד שרלוונטי למשרה שאותה הוא רוצה לאייש. אם בעלי עסקים מעוניינים לבצע תהליך יעיל של גיוס עובדים ולהתמקד בחיילים משוחררים, כדאי להם לפרט את מלוא הדרישות של התפקיד. כך יכולים המעסיקים לקבל פניות רלוונטיות ולהדגיש תכונות מסוימות על פני החיסרון של חוסר ניסיון.

בנוסף, המעסיק אחראי לתת לחיילים משוחררים את כל הזכויות שמגיעות להם על פי חוק. לצד הקלות במס שאמורות לעודד צעירים לעבוד ולקהל עליהם, קיימות גם חובות של המעסיק עצמו. את החובות הללו כדאי למעסיק להכיר לפני שהוא מתחיל בתהליך של חיפוש עובדים וזאת על מנת למנוע הפתעות לא נעימות ומעבר על החוק.

פופולארי

חיפוש עובדים בחופש הגדול
גיוס עובדים

חיפוש עובדים בחופש הגדול

חיפוש עובדים בחופש הגדול מתאפיין בדרך כלל בגיוס של צעירים. צוות מיסטר ג'ובס סוקר עבורכם איך כדאי לעשות את זה חכם ומה המאפיינים של גיוס עובדים כזה.

כניסה למאמר
גיוס עובדים

מודעות דרושים – איך לעשות את זה יעיל.

דרושים עובדים לעסק והדבר הראשון שעושים הוא לפרסם מודעות דרושים. לפני שנדבר על איפה כדאי לפרסם את המשרה שלכם, בואו נדבר קצת על כתיבה יעילה של מודעות דרושים. מודעת דרושים טובה תגדיר את החשיפה למשרה שלכם, תצמצם קורות חיים לא רלוונטיים ובסופו של יום תביא לגיוס מהיר יותר ויעיל יותר. אז איך עושים את זה? צוות מיסטר ג'וב מסביר.

כניסה למאמר
מודעות דרושים
חיפוש עבודה

מודעות דרושים – בארץ ובעולם

בכל מקום שבו דרושים עובדים יש מודעות שתפקידן לפרט על מאפייני המשרה, תנאי העסקה, הרכב השכר ועוד. בין היתר, מודעות אלו משמשות לתיווך בין מחפשי עבודה לבין המעסיק והן מפורסמות במגוון רחב של אמצעי תקשורת. עם זאת, סקירה לעומק של מודעות דרושים מגלה לא מעט הבדלים בין אלו שנפוצות בישראל לבין אלו שקיימות בשאר העולם.

כניסה למאמר
דילוג לתוכן